Country
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Holland
10.08.00, 23 years
10.08.00, 23 years
Aurora Zantedeschi vs. Lara Panfilov - head to head matches
12.08.19 | qual. | Aurora Zantedeschi | Lara Panfilov | 6-1, 6-1 | match details | W15 Tabarka | Clay |
Aurora Zantedeschi form & Lara Panfilov form
Aurora Zantedeschi - last matches
W35 Santa - Clay | ||||
25.04.24 2nd round | vs. Lisa Pigato | 2-6, 1-4, - Aurora Zantedeschi - retired | match details | |
24.04.24 1st round | vs. Maileen Nuudi | 6-2, 6-2 | match details | |
W75 Koper - Clay | ||||
17.04.24 1st round | vs. Chloe Paquet | 7-64, 2-6, 0-6 | match details | |
16.04.24 qual. | vs. Eszter Meri | 6-73, 6-1, 7-63 | match details | |
15.04.24 q 1 | vs. Victoria Bervid | 6-2, 6-2 | match details | |
W35 Santa - Clay | ||||
09.04.24 1st round | vs. Andreea Prisacariu | 4-6, 3-6 | match details | |
W35 Santa - Clay | ||||
05.04.24 1/4 | vs. Tatiana Pieri | 4-6, 4-6 | match details | |
04.04.24 2nd round | vs. Lucie Havlickova | 6-3, 1-6, 7-63 | match details | |
02.04.24 1st round | vs. Clara Vlasselaer | 6-2, 6-1 | match details | |
W35 Santa - Clay | ||||
28.03.24 1st round | vs. Sofia Shapatava | 4-6, 3-6 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
14.03.24 2nd round | vs. Diana Demidova | 4-6, 4-6 | match details | |
13.03.24 1st round | vs. Mara Gae | 6-4, 6-3 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
08.03.24 1/4 | vs. Anja Stankovic | 3-6, 7-63, 4-6 | match details | |
07.03.24 2nd round | vs. Krystyna Pochtovyk | 7-61, 2-6, 6-3 | match details | |
06.03.24 1st round | vs. Defne Cirpanli | 6-2, 6-2 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
28.02.24 1st round | vs. Pia Lovric | 3-6, 4-6 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
30.01.24 1st round | vs. Rositsa Dencheva | 6-71, 2-6 | match details | |
W25 Heraklion - Clay | ||||
16.11.23 2nd round | vs. Oleksandra Oliynykova | 1-6, 6-4, 3-6 | match details | |
14.11.23 1st round | vs. Andreea Mitu | 1-6, 6-2, 6-4 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
24.10.23 1st round | vs. Oleksandra Oliynykova | 7-5, 1-6, 0-6 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
19.10.23 2nd round | vs. Cristina Dinu | 6-4, 1-6, 0-3, - Aurora Zantedeschi - retired | match details | |
17.10.23 1st round | vs. Eleonora Alvisi | 6-3, 6-4 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
12.10.23 2nd round | vs. Alessandra Mazzola | 6-4, 5-7, 6-73 | match details | |
10.10.23 1st round | vs. Lara Pfeifer | 6-3, 6-2 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
06.10.23 1/4 | vs. Ylena In-Albon | 4-6, 1-6 | match details | |
05.10.23 2nd round | vs. Federica Bilardo | 6-2, 4-6, 6-2 | match details | |
04.10.23 1st round | vs. Sinja Kraus | 7-67, 4-0, Sinja Kraus - retired | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
27.09.23 1st round | vs. Caijsa Wilda Hennemann | 3-6, 0-6 | match details | |
W60 Vienna - Clay | ||||
05.09.23 qual. | vs. Chihiro Muramatsu | 6-4, 0-6, 3-6 | match details | |
04.09.23 q 1 | vs. Liel Marlies Rothensteiner | 6-0, 6-0 | match details |
Lara Panfilov - last matches
W15 Heraklion - Clay | ||||
10.03.20 q 2 | vs. Kateryna Diatlova | 4-6, 1-6 | match details | |
W15 Heraklion - Clay | ||||
17.02.20 q 2 | vs. Nuria Brancaccio | - Lara Panfilov - walk over | match details | |
16.02.20 q 1 | vs. Sabrina Rittberger | 6-1, 6-1 | match details | |
W15 Heraklion - Clay | ||||
14.02.20 1/4 | vs. Helene Pellicano | 3-6, 6-2, 4-6 | match details | |
13.02.20 2nd round | vs. Emilie Lindh Gallagher | 6-3, 4-6, 7-68 | match details | |
12.02.20 1st round | vs. Maria Kallistrou | 6-1, 6-1 | match details | |
11.02.20 qual. | vs. Alina Lebedeva | 6-3, 6-0 | match details | |
10.02.20 q 2 | vs. Natalia Fehr | 6-1, 6-1 | match details | |
W15 Antalya - Hard | ||||
17.12.19 q 2 | vs. Nikola Breckova | 6-4, 6-4 | match details | |
17.12.19 qual. | vs. Ena Kajevic | 6-2, 4-6, 10-12 | match details | |
16.12.19 q 1 | vs. Ekaterina Ovcharenko | 2-6, 6-1, 10-5 | match details | |
W15 Antalya - Hard | ||||
13.12.19 1st round | vs. Georgia Andreea Craciun | 6-3, 3-6, 1-6 | match details | |
10.12.19 qual. | vs. Svetlana Iansitova | 6-4, 1-6, 10-8 | match details | |
09.12.19 q 2 | vs. Anne-Sophie Morandais | 6-3, 6-0 | match details | |
08.12.19 q 1 | vs. Darya Lavrichenko | 6-2, 6-0 | match details | |
W15 Antalya - Hard | ||||
29.11.19 1/4 | vs. Oona Orpana | 2-6, 3-6 | match details | |
28.11.19 2nd round | vs. Kristin Younes | 6-2, 6-1 | match details | |
27.11.19 1st round | vs. Ioana Gaspar | 6-3, 3-6, 6-3 | match details | |
26.11.19 qual. | vs. Ksenia Khlynova | 6-4, 6-4 | match details | |
25.11.19 q 2 | vs. Ioana Zvonaru | 1-6, 6-2, 10-8 | match details | |
W15 Antalya - Hard | ||||
21.11.19 2nd round | vs. Anna Chekanskaya | 5-7, 2-6 | match details | |
20.11.19 1st round | vs. Doga Turkmen | 6-3, 6-3 | match details | |
19.11.19 qual. | vs. Avelina Sayfetdinova | 6-3, 6-3 | match details | |
18.11.19 q 2 | vs. Zofia Podbiol | 6-3, 6-3 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
30.10.19 1st round | vs. Melanie Klaffner | 2-4, - Lara Panfilov - retired | match details | |
28.10.19 qual. | vs. Sabina Zeynalova | 7-5, 2-6, 13-11 | match details | |
W15 Sozopol - Hard | ||||
03.10.19 2nd round | vs. Petia Arshinkova | 1-6, 2-6 | match details | |
01.10.19 1st round | vs. Lyuboslava Peruhova | 6-1, 6-0 | match details | |
W25 Arad - Clay | ||||
16.09.19 q 2 | vs. Melanie Stokke | 0-6, 3-6 | match details | |
15.09.19 q 1 | vs. Sara Lanca | 7-5, 6-3 | match details |