INFO: click on player name to show detailed player statistics
Fiona Ganz vs. Linnea Malmqvist - head to head matches
22.09.18 | q 1 | Linnea Malmqvist | Fiona Ganz | 7-5, 7-66 | match details | Obidos | Carpet |
Fiona Ganz form & Linnea Malmqvist form
Fiona Ganz - last matches
W15 Le - Clay | ||||
22.03.24 1/4 | vs. Camilla Gennaro | 2-6, 6-2, 0-6 | match details | |
21.03.24 2nd round | vs. Nikol Rivkin | 5-7, 6-4, 6-4 | match details | |
19.03.24 1st round | vs. Mathilde Lollia | 6-3, 6-2 | match details | |
W15 Gonesse - Clay | ||||
16.03.24 1/2 | vs. Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah | 6-75, 3-6 | match details | |
15.03.24 1/4 | vs. Veronika Podrez | 6-1, 3-6, 6-3 | match details | |
14.03.24 2nd round | vs. Sandy Marti | 6-2, 6-2 | match details | |
12.03.24 1st round | vs. Vlada Mincheva | 6-2, 6-1 | match details | |
W15 Manacor - Hard | ||||
02.03.24 1/2 | vs. Kaitlin Quevedo | 6-3, 2-6, 6-70 | match details | |
01.03.24 1/4 | vs. Mihaela Djakovic | 7-5, 6-3 | match details | |
29.02.24 2nd round | vs. Ruth Roura Llaverias | 6-1, 7-5 | match details | |
27.02.24 1st round | vs. Ela Nala Milic | 6-3, 6-4 | match details | |
W15 Manacor - Hard | ||||
23.02.24 1/4 | vs. Julie Belgraver | 4-6, 3-6 | match details | |
22.02.24 2nd round | vs. Laia Petretic | 6-3, 6-4 | match details | |
20.02.24 1st round | vs. Victoria Muntean | 6-2, 6-75, 6-0 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
04.02.24 q 1 | vs. On Yu Choi | 2-6, 6-3, 5-10 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
01.02.24 2nd round | vs. Denisa Hindova | 1-6, 6-75 | match details | |
31.01.24 1st round | vs. Defne Cirpanli | 3-6, 6-3, 6-2 | match details | |
W50 Antalya - Clay | ||||
16.01.24 1st round | vs. Diana Demidova | 0-6, 1-6 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
08.01.24 1st round | vs. Anna Ureke | 4-6, 0-6 | match details | |
W40 Funchal - Hard | ||||
13.11.23 qual. | vs. Nefisa Berberovic | 1-6, 6-2, 3-6 | match details | |
12.11.23 q 1 | vs. Ava Williamson | 6-2, 6-72, 6-0 | match details | |
W25 Solarino - Carpet | ||||
09.11.23 2nd round | vs. Vivian Wolff | 3-6, 5-7 | match details | |
07.11.23 1st round | vs. Caroline Brack | 6-3, 6-4 | match details | |
W60 Nantes - I. hard | ||||
29.10.23 q 1 | vs. Veronika Podrez | 5-7, 6-74 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
17.10.23 qual. | vs. Alisa Oktiabreva | 4-6, 6-3, 6-10 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
11.10.23 1st round | vs. Kaylah Mcphee | 6-4, 5-7, 3-6 | match details | |
10.10.23 qual. | vs. Beatrice Ricci | 6-2, 6-0 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
03.10.23 qual. | vs. Nina Vargova | 3-6, 4-6 | match details | |
W15 Dijon - Clay | ||||
16.09.23 fin | vs. Lucie Nguyen Tan | 6-4, 6-73, 6-2 | match details | |
15.09.23 1/2 | vs. Alexandra Shubladze | 6-3, 6-75, 6-4 | match details |
Linnea Malmqvist - last matches
W15 Heraklion - Clay | ||||
11.03.20 1st round | vs. Martina Spigarelli | 2-6, 2-6 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
26.02.20 1st round | vs. Marion Viertler | 0-6, 3-6 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
11.02.20 1st round | vs. Kajsa Rinaldo Persson | 4-6, 2-6 | match details | |
W15 Manacor - Hard | ||||
27.01.20 q 2 | vs. Eun Ji Lee | 0-6, 6-1, 4-10 | match details | |
26.01.20 q 1 | vs. Tara Gancev | 4-6, 7-63, 10-4 | match details | |
W15 Manacor - Hard | ||||
23.01.20 1st round | vs. Alba Carrillo Marin | 4-6, 1-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
21.11.19 2nd round | vs. Aleksandra Pitak | 5-7, 6-2, 4-6 | match details | |
20.11.19 1st round | vs. Mihaela Djakovic | 6-1, 6-1 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
26.10.19 1/2 | vs. Camilla Rosatello | 3-6, 3-6 | match details | |
25.10.19 1/4 | vs. Svetlana Iansitova | 6-1, 7-5 | match details | |
24.10.19 2nd round | vs. Aya El Sayed | 7-65, 7-61 | match details | |
23.10.19 1st round | vs. Diletta Cherubini | 6-3, 6-2 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
19.10.19 1/2 | vs. Viktoriya Kanapatskaya | 0-6, 1-6 | match details | |
18.10.19 1/4 | vs. Ivana Sebestova | 6-2, 6-3 | match details | |
17.10.19 2nd round | vs. Katarina Kuzmova | 6-0, 6-3 | match details | |
16.10.19 1st round | vs. Ilaria Sposetti | 6-0, 7-62 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
25.09.19 1st round | vs. Deborah Chiesa | 1-6, 3-6 | match details | |
24.09.19 qual. | vs. Natasha Piludu | 6-1, 6-0 | match details | |
23.09.19 q 1 | vs. Valeriya Denisenko | 6-2, 6-1 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
17.09.19 qual. | vs. Alina Charaeva | 6-4, 1-6, 9-11 | match details | |
16.09.19 q 1 | vs. Valeriya Denisenko | 7-5, 6-0 | match details | |
W25 Prague - Clay | ||||
28.08.19 1st round | vs. Maryna Zanevska | 4-6, 2-6 | match details | |
27.08.19 qual. | vs. Chantal Skamlova | 6-3, 1-6, 10-6 | match details | |
26.08.19 q 1 | vs. Valentina Cvackova | 6-1, 6-3 | match details | |
26.08.19 q 2 | vs. Gabriela Horackova | 6-2, 6-2 | match details | |
W15 Wanfercee - Clay | ||||
21.08.19 1st round | vs. Kathleen Kanev | 6-75, 5-7 | match details | |
W15 Olomouc - Clay | ||||
09.08.19 1/4 | vs. Martina Kudelova | 7-611, 4-6, 0-6 | match details | |
08.08.19 2nd round | vs. Melis Sezer | 6-72, 7-5, 6-2 | match details | |
07.08.19 1st round | vs. Joanna Zawadzka | 6-4, 6-3 | match details | |
W15 Cancun - Hard | ||||
18.07.19 2nd round | vs. Anna Sinclair Rogers | 5-7, 6-2, 1-4, - Linnea Malmqvist - retired | match details |