Slovakia
26.01.98, 26 years
26.01.98, 26 years
Country
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Barbora Palcatova vs. Eunhye Lee - head to head matches
11.02.18 | q 1 | Eunhye Lee | Barbora Palcatova | 6-0, 6-2 | match details | Antalya | Hard |
Barbora Palcatova form & Eunhye Lee form
Barbora Palcatova - last matches
W15 Manacor - Hard | ||||
25.02.24 q 1 | vs. Alexia Gonzalez Galino | 6-74, 6-3, 6-10 | match details | |
W15 Heraklion - Clay | ||||
22.11.23 1st round | vs. Vivien Sandberg | 2-6, 3-6 | match details | |
21.11.23 qual. | vs. Elina Nepliy | 2-6, 6-3, 11-9 | match details | |
20.11.23 q 2 | vs. Alice Gubertini | 7-5, 6-1 | match details | |
19.11.23 q 1 | vs. Martyna Zaremba | 6-1, 6-0 | match details | |
W15 Kranjska - Clay | ||||
12.06.23 q 1 | vs. Sabina Dadaciu | 0-6, 1-6 | match details | |
W100 Trnava - Clay | ||||
07.05.23 q 1 | vs. Eszter Meri | 1-6, 0-6 | match details | |
W25 Brno - Clay | ||||
22.09.19 q 1 | vs. Kristyna Lavickova | 3-6, 1-6 | match details | |
W25 Prague - Clay | ||||
02.09.19 q 2 | vs. Ania Hertel | 6-3, 1-6, 5-10 | match details | |
01.09.19 q 1 | vs. Lucie Petruzelova | 1-6, 6-3, 10-6 | match details | |
Santa Margherita - Clay | ||||
15.10.18 qual. | vs. Martina Spigarelli | 7-64, 4-6, 2-6 | match details | |
14.10.18 q 1 | vs. Laura Schaeder | 2-6, 7-5, 6-4 | match details | |
Santa Margherita - Clay | ||||
07.10.18 q 1 | vs. Lea Boskovic | 5-7, 3-6 | match details | |
Brno - Clay | ||||
23.09.18 q 1 | vs. Klara Hajkova | 4-6, 4-5, - Barbora Palcatova - retired | match details | |
Frydek Mistek - Clay | ||||
09.09.18 q 1 | vs. Ange Oby Kajuru | 4-6, 6-4, 5-7 | match details | |
Prague - Clay | ||||
02.09.18 q 2 | vs. Carole Monnet | 2-6, 4-6 | match details | |
01.09.18 q 1 | vs. Sarah Pospischill | 6-2, 6-0 | match details | |
Baja - Clay | ||||
23.07.18 qual. | vs. Petia Arshinkova | 2-6, 1-6 | match details | |
22.07.18 q 1 | vs. Ivana Topcic | 6-4, 1-0, Ivana Topcic - retired | match details | |
Vienna - Clay | ||||
15.07.18 q 2 | vs. Katja Milas | 3-6, 4-6 | match details | |
14.07.18 q 1 | vs. Petra Seresova | 6-0, 6-1 | match details | |
Trnava - Clay | ||||
12.05.18 q 1 | vs. Irina Falconi | 2-6, 1-6 | match details | |
Antalya - Hard | ||||
11.02.18 q 1 | vs. Eunhye Lee | 0-6, 2-6 | match details | |
Antalya - Hard | ||||
05.02.18 qual. | vs. Anhelina Kalita | 3-6, 6-74 | match details | |
04.02.18 q 2 | vs. Akilah James | 6-3, 3-6, 6-1 | match details | |
03.02.18 q 1 | vs. Shoval Fanani | 6-1, 6-4 | match details | |
Antalya - Hard | ||||
30.01.18 1st round | vs. Reka-Luca Jani | 6-76, 0-6 | match details | |
29.01.18 qual. | vs. Nozomi Fujioka | 6-1, 6-3 | match details | |
28.01.18 q 2 | vs. Alexandra Walters | 6-1, 6-4 | match details | |
27.01.18 q 1 | vs. Anastasiya Mulder-Syrovatskaia | 6-4, 2-6, 6-3 | match details |
Eunhye Lee - last matches
W15 Karaganda - I. hard | ||||
17.03.24 fin | vs. Ksenia Laskutova | 4-6, 6-3, 3-6 | match details | |
16.03.24 1/2 | vs. Zhibek Kulambayeva | 6-4, 6-3 | match details | |
15.03.24 1/4 | vs. Yaroslava Bartashevich | 6-1, 3-0, Yaroslava Bartashevich - retired | match details | |
14.03.24 2nd round | vs. Eva Garkusha | 6-4, 5-7, 6-4 | match details | |
13.03.24 1st round | vs. Sabrina Olimjanova | 6-1, 6-2 | match details | |
W15 Karaganda - I. hard | ||||
09.03.24 1/2 | vs. Yaroslava Bartashevich | 6-3, 6-74, 4-6 | match details | |
08.03.24 1/4 | vs. Daria Zelinskaya | 6-2, 6-3 | match details | |
06.03.24 1st round | vs. Danaiya Amangazhiyeva | 6-3, 6-0 | match details | |
06.03.24 2nd round | vs. Albina Kakenova | Albina Kakenova - walk over | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
04.02.24 fin | vs. Arianna Zucchini | 5-7, 3-6 | match details | |
03.02.24 1/4 | vs. Hiroko Kuwata | 6-3, 6-0 | match details | |
03.02.24 1/2 | vs. Laura Samsonova | 7-5, 6-3 | match details | |
01.02.24 2nd round | vs. Beatrice Stagno | 6-2, 6-3 | match details | |
30.01.24 1st round | vs. Daria Frayman | 6-1, 6-4 | match details | |
W35 Monastir - Hard | ||||
24.01.24 1st round | vs. Katy Dunne | 6-1, 5-7, 1-6 | match details | |
23.01.24 qual. | vs. Malene Helgo | 6-72, 5-7 | match details | |
22.01.24 q 2 | vs. Julia Ronney | 6-4, 6-3 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
09.12.23 2nd round | vs. Basak Eraydin | 6-4, 2-6, 3-6 | match details | |
07.12.23 1st round | vs. Evelyne Atticia Tiron | 6-3, 6-3 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
01.12.23 1/4 | vs. Natalija Senic | 3-6, 2-6 | match details | |
30.11.23 2nd round | vs. Zumra Balkan | 6-1, 6-1 | match details | |
29.11.23 1st round | vs. Duru Kuscu | 6-0, 5-7, 6-1 | match details | |
W25 Makinohara - Carpet | ||||
05.10.23 2nd round | vs. Sara Saito | 3-6, 1-6 | match details | |
04.10.23 1st round | vs. Anri Nagata | 6-4, 6-4 | match details | |
03.10.23 qual. | vs. Nagomi Higashitani | 6-1, 6-1 | match details | |
02.10.23 q 1 | vs. Riko Hiroshima | 6-2, 6-2 | match details | |
W40 Nanao - Carpet | ||||
26.09.23 1st round | vs. Erina Hayashi | 4-6, 0-6 | match details | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
08.09.23 1/4 | vs. Sunam Jeong | 6-4, 4-6, 4-6 | match details | |
07.09.23 2nd round | vs. Gio Jang | 6-0, 6-2 | match details | |
06.09.23 1st round | vs. Da Ye Kim | 6-1, 6-3 | match details |