atp single Clay Argentina Argentina F2 (Villa sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Facundo Arguello [1]  
Santiago Bramajo [q]  
23:00
1st round
Matias Zukas [5]  
Arklon Huertas Del Pino [q]  
23:00
1st round
Ignacio Monzon  
Gaston Ezequiel Cantero [q]  
23:00
1st round
Juan Bautista Otegui [q]  
Camilo Ugo Carabelli [6]  
23:00
1st round
Felipe Derdoy [q]  
Leonardo Aboian [q]  
23:00
1st round
Juan Pablo Grassi Mazzuchi [WC]  
Juan Mauricio Gonzalez Paiva [q]  
23:00
1st round
Santiago De La Fuente [q]  
Santiago Fa Rodriguez Taverna  
14:00
1st round
Mateo Nicolas Martinez  
Oscar Jose Gutierrez [2]  
14:00
1st round
Federico Moreno  
Alejo Vilaro  
15:30
1st round
Gabriel Alejandro Hidalgo  
Agustin Visokolskis [WC]  
18:30
1st round
Tomas Martin Etcheverry  
Gonzalo Villanueva [7]  
atp single Clay Bosnia and Herzeg. Bosnia & Herzegovina sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Dane Propoggia  
Fran Zvonimir Zgombic [8]  
23:00
1st round
Elmar Ejupovic [1]  
Mesa Mei [q]  
23:00
1st round
Duje Kekez [5]  
Bogdan Bajic [q]  
23:00
1st round
Nerman Fatic [7]  
Guan Kai Wang [WC]  
23:00
1st round
Darko Jandric  
Ioannis Stergiou  
23:00
1st round
Sebastian Prechtel  
Ljubomir Celebic [6]  
23:00
1st round
Frane Nincevic [WC]  
Tom Kocevar-Desman  
23:00
1st round
Lingxi Zhao [q]  
Danylo Kalenichenko [2]  
23:00
1st round
Alexandros Skorilas [q]  
Christian Hirschmueller  
09:00
1st round
Scott Puodziunas  
Franjo Raspudic  
09:00
1st round
Alexey Aleshchev [q]  
Samm Butler  
09:00
1st round
Karlo Kranic [WC]  
Aleksa Daskalovic [WC]  
09:00
1st round
Luka Pavlovic  
Luca Prevosto  
10:30
1st round
Deni Zmak  
Gorazd Srbljak [q]  
10:30
1st round
Tomislav Jotovski [3]  
Samuel Hodor [q]  
10:30
1st round
Andrea Picchione [q]  
Juan Pablo Paz [4]  
atp single Clay Czech Republic Czech Republic F2 sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Philipp Davydenko  
Gibril Diarra  
23:00
1st round
Jiri Lehecka [WC]  
Dominik Kellovsky  
09:00
1st round
Lucas Gerch [q]  
Simon Beaupain [q]  
09:00
1st round
Ondrej Krstev  
Kody Pearson [q]  
09:00
1st round
Kai Lemstra  
Bart Van Den Berg  
10:30
1st round
Tomas Papik [4q]  
Michal Franek [q]  
10:30
1st round
Patrik Rikl [7q]  
Maxence Beauge  
10:30
1st round
Tomas Machac [WC]  
Michael Vrbensky  
atp single Clay France Paris sets 1 2 3 4 5
09:00
q 1
Rogerio Dutra Da Silva  
Christian Garin  
09:00
q 1
Ernests Gulbis  
Stephane Robert  
09:00
q 1
John-Patrick Smith  
Corentin Denolly  
09:00
q 1
Mohamed Safwat  
Blaz Rola  
09:00
q 1
Bradley Klahn  
Henri Laaksonen  
09:00
q 1
Guido Andreozzi  
Dustin Brown  
09:00
q 1
Enrique Lopez-Perez  
Stefano Travaglia  
09:00
q 1
Kevin King  
Andrej Martin  
09:00
q 1
Stefan Kozlov  
Yasutaka Uchiyama  
11:00
q 1
Tommy Robredo  
Simone Bolelli  
11:00
q 1
Peter Polansky  
Norbert Gombos  
11:00
q 1
Jozef Kovalik  
Alexey Vatutin  
11:00
q 1
Liam Broady  
Zdenek Kolar  
11:00
q 1
Stefano Napolitano  
Marcel Granollers  
11:00
q 1
Pedja Krstin  
Evan Furness  
11:00
q 1
Reilly Opelka  
Tallon Griekspoor  
atp single Clay Switzerland Geneva sets 1 2 3 4 5
11:00
1st round
Marton Fucsovics  
Albert Ramos-Vinolas [5]  
13:00
1st round
Marius Copil  
Steve Johnson [6]  
13:00
1st round
Jiri Vesely  
Lukas Rosol [q]  
15:00
2nd round
Andreas Seppi [7]  
Bernabe Zapata Miralles [q]  
15:00
2nd round
Peter Gojowczyk  
David Ferrer [4WC]  
17:00
2nd round
Stan Wawrinka [3WC]  
Jared Donaldson  
atp single Clay Hungary Hungary F3 (Balatonalmadi) sets 1 2 3 4 5
09:00
1st round
Pascal Meis [3]  
Levente Godry [WC]  
09:00
1st round
Yanais Laurent  
David Szintai  
09:00
1st round
Maxime Mora [PR]  
Marko Tepavac [2]  
09:00
1st round
Jonathan Morr [q]  
Mate Valkusz [6]  
09:00
1st round
Tomas Liska  
Alen Rogic Hadzalic  
10:30
1st round
Gabor Borsos  
Toby Martin  
10:30
1st round
Artur Shakhnubaryan [q]  
Nick Cmager [q]  
10:30
1st round
Denys Klok [8]  
Andre Biro [WC]  
10:30
1st round
Patrik Nema [5]  
Richard Dulganov [q]  
10:30
1st round
Fabian Marozsan [WC]  
Aljaz Radinski [LL]  
12:00
1st round
Ken Onishi  
Matej Maruscak [q]  
12:00
1st round
Samuel Bensoussan [1]  
Maksim Tikhomirov  
12:00
1st round
Nikolas Walterscheid-Tukic [q]  
Mick Lescure [4]  
12:00
1st round
Isa Mammetgulyyev [q]  
Edoardo Sardella [q]  
atp single Clay Italy Italy F11 (Napoli) sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Patricio Heras [1]  
Riccardo Balzerani  
23:00
1st round
Botic Van De Zandschulp [8]  
Francesco Forti [WC]  
23:00
1st round
Enrico Dalla Valle [WC]  
Eduard Esteve Lobato [2]  
23:00
1st round
Ulises Blanch  
Jules Okala  
08:00
1st round
Alessandro Petrone [6]  
Davide Galoppini  
08:00
1st round
Corrado Summaria [WC]  
Franco Agamenone  
08:00
1st round
Kirill Kivattsev  
Frederico Gil [4]  
09:30
1st round
Andrea Grazioso [q]  
Maxime Tabatruong  
09:30
1st round
Raul Brancaccio  
Jacopo Berrettini [q]  
09:30
1st round
Facundo Juarez  
Alexander Lazov  
09:30
1st round
Federico Iannaccone [q]  
Florian Lakat  
11:00
1st round
Tim Van Rijthoven [PR]  
Giuseppe Caparco [WC]  
atp single I. hard United Kingdom Loughborough Challenger sets 1 2 3 4 5
10:00
1st round
Tim Puetz  
Marek Jaloviec  
10:00
1st round
Alessandro Bega  
Christian Harrison [3]  
11:20
1st round
Jc Aragone  
Hiroki Moriya [8]  
11:30
1st round
Daniel Evans [q]  
Max Purcell [2]  
12:50
1st round
Dayne Kelly  
Daniel Brands [PR]  
13:00
1st round
Frederik Nielsen [q]  
David Guez [7]  
14:20
1st round
Edan Leshem  
Lucas Miedler  
14:30
1st round
Ante Pavic [5]  
Teimuraz Gabashvili  
17:10
1st round
Jurij Rodionov [q]  
Luke Bambridge [WC]  
17:20
1st round
Yannick Jankovits  
Roberto Ortega-Olmedo  
atp single Clay Italy Mestre Challenger sets 1 2 3 4 5
09:00
1st round
Sergio Gutierrez-Ferrol  
Miljan Zekic  
09:00
1st round
Tsung-Hua Yang [3]  
Laurynas Grigelis  
09:00
1st round
Carlos Boluda-Purkiss [8]  
Roberto Marcora [q]  
09:00
1st round
Liam Caruana [WC]  
Edoardo Eremin [q]  
10:20
1st round
Federico Gaio [q]  
Gianluigi Quinzi [4]  
10:20
1st round
Pedro Cachin  
Mitchell Krueger [6]  
10:20
1st round
Daniel Masur [q]  
Gian Marco Moroni [WC]  
10:20
1st round
Joao Monteiro  
Mario Vilella Martinez [SE]  
12:00
1st round
Arthur De Greef [1]  
Andrea Arnaboldi [WC]  
12:00
1st round
Martin Cuevas  
Tomislav Brkic [5]  
12:00
1st round
Vaclav Safranek  
Frederico Ferreira Silva  
13:30
1st round
Luca Vanni [SE]  
Matteo Viola  
atp single Hard Mexico Mexico F3 (Cordoba) sets 1 2 3 4 5
23:00
qual.
Omar Hernandez Moreno  
Jorge Olaya  
17:30
1st round
Mauricio Echazu [5]  
Adam El Mihdawy  
21:00
1st round
Mario Urquidi [WC]  
Gerardo Lopez Villasenor  
atp single Clay France Lyon sets 1 2 3 4 5
10:00
1st round
Gregoire Barrere [WC]  
Mikhail Kukushkin  
12:00
1st round
Filip Horansky [q]  
Joao Sousa [7]  
12:00
1st round
Taylor Harry Fritz  
Matthew Ebden  
14:00
2nd round
Calvin Hemery  
Guillermo Garcia-Lopez  
17:00
2nd round
Dominic Thiem [1]  
Roberto Carballes Baena  
atp single Clay Poland Poland F4 (Ustron) sets 1 2 3 4 5
08:30
1st round
Dante Gennaro [3]  
Yann Wojcik [q]  
08:30
1st round
Pavel Nejedly [6]  
Dominik Nazaruk [q]  
08:30
1st round
Santiago Besada  
Guy Den Heijer [8]  
10:00
1st round
Pawel Cias [1]  
Piotr Grynkowski [q]  
10:00
1st round
Marco Neubau [WC]  
Mikalai Haliak  
10:00
1st round
Ivan Yatsuk [q]  
Omar Salman  
11:30
1st round
Dominik Sproch [q]  
Daniel Kossek [WC]  
11:30
1st round
David Pichler [q]  
Clement Geens [2]  
11:30
1st round
Michal Dembek [q]  
Andres Fernandez Canovas  
13:00
1st round
Petr Hajek  
Lukasz Kozielski [WC]  
13:00
1st round
Vit Kopriva [5]  
Luca Castelnuovo  
13:00
1st round
Nikolas Lahky [q]  
Maciej Rajski [4]  
atp single Clay Romania Romania F1 (Bucharest) sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Teodor-Dacian Craciun  
Adrian Ungur [3]  
23:00
1st round
Dragos Dima [1]  
Sergiu Ioan Bucur [q]  
23:00
1st round
Andrei Stefan Apostol  
Aslan Karatsev [2]  
23:00
1st round
Vlad Victor Cornea [q]  
Luca George Tatomir [q]  
23:00
1st round
Bogdan Ionut Apostol [8]  
Victor Crivoi [q]  
23:00
1st round
Nicolae Frunza [5]  
Petru-Alexandru Luncanu  
23:00
1st round
Simone Roncalli  
Vasile-Alexandru Ghilea [q]  
23:00
1st round
Adam Jones [q]  
Bogdan Borza  
23:00
1st round
Dan Alexandru Tomescu  
Thomas Yaka Kofi Setodji  
23:00
1st round
Teodor Giusca [q]  
Razvan Marius Codescu [q]  
23:00
1st round
Alexander Simion [WC]  
Vasile Antonescu [6]  
08:00
1st round
Tigre Hank  
Vladislav Melnic  
08:00
1st round
Matthias Haim [4]  
Johann Willems  
08:00
1st round
Nicholas David Ionel [WC]  
Alexandar Lazarov [7]  
09:30
1st round
Gabriel Donev  
Mathieu Perchicot  
09:30
1st round
Radu Florin Macovei [WC]  
Matei Adrian Georgescu [WC]  
atp single Hard Singapore Singapore F2 (Singapore) sets 1 2 3 4 5
05:10
1st round
Matthew Christopher Romios [q]  
Daniel Nolan  
05:10
1st round
Aryan Goveas  
Nicholas S. Hu [7]  
06:20
1st round
Justin Barki [WC]  
Kaito Uesugi [q]  
06:30
1st round
Maverick Banes [1]  
Yuta Shimizu  
atp single Clay Spain Spain F12 (Vic) sets 1 2 3 4 5
10:00
1st round
Diego Hidalgo  
Adria Mas Mascolo  
10:00
1st round
Mikhail Korovin [6]  
Benjamin Pietri [q]  
10:00
1st round
Louis Tessa [q]  
Sergio Martos Gornes [8]  
10:00
1st round
Pol Martin Tiffon [q]  
Oriol Roca Batalla [2]  
11:30
1st round
Santiago Maresca  
Aitor Sanz Llopis [q]  
11:30
1st round
Youssef Hossam [1]  
Alberto Romero De Avila Senise  
11:30
1st round
Orlando Luz [4]  
Albert Roglan [q]  
11:30
1st round
Carlos Sanchez Jover [q]  
Michiel De Krom [7]  
13:00
1st round
Aaron Cortes Alcaraz  
Nikolas Sanchez-Izquierdo [q]  
13:00
1st round
Felipe Meligeni Rodrigues Alves  
Sergi Perez Contri  
13:00
1st round
Nicolas Alvarez Varona  
Jordi Mas De Ugarte [q]  
13:00
1st round
Nil Giraldez [WC]  
Alexander Zhurbin [3]  
16:00
1st round
Alvaro Lopez San Martin [WC]  
Gerard Sola Grau [WC]  
atp single Clay Sweden Sweden F3 (Lund) sets 1 2 3 4 5
09:00
1st round
Jorge Montero  
Marco Bortolotti [5]  
09:00
1st round
Fabrizio Ornago [3]  
Lucas Renard [WC]  
09:00
1st round
Colin Van Beem [7]  
Gabriel Petit  
09:00
1st round
Andre Goransson [WC]  
Lukas Ollert [8]  
10:30
1st round
Mike Urbanija  
Fred Simonsson  
10:30
1st round
Jonas Trinker [q]  
Alexander Ritschard  
10:30
1st round
Manuel Guinard [6]  
Marcus Mansson [q]  
12:00
1st round
Milos Sekulic [q]  
Jonathan Stenberg [q]  
12:00
1st round
Markus Eriksson [1]  
Dragos Nicolae Madaras  
12:00
1st round
Linus Frost [WC]  
Baptiste Crepatte [2]  
atp single Hard Tunisia Tunisia F20 (Jerba) sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Sarp Agabigun [8]  
Sacha Modica [q]  
23:00
1st round
Ren Nakamura [q]  
Quentin Gueydan [q]  
23:00
1st round
Alexander Day  
Alexandre Rotsaert [q]  
23:00
1st round
Calin Manda  
Benard Bruno Nkomba  
23:00
1st round
Hady Habib  
Anis Ghorbel [2]  
23:00
1st round
Vasko Mladenov  
Aziz Ouakaa  
23:00
1st round
Moez Echargui [1WC]  
Damien Rocky [WC]  
23:00
1st round
Goncalo Ferreira [q]  
Davide Albertoni [q]  
23:00
1st round
Maxime Pauwels [4]  
Keivon Tabrizi [q]  
10:00
1st round
Alexis Klegou  
Stefan Seifert [6]  
10:00
1st round
Jose Fco. Vidal Azorin  
Aziz Dougaz [5WC]  
10:00
1st round
Hugo Schott  
Julien Eon  
10:00
1st round
Ergi Kirkin [7]  
Nathan Seateun  
11:30
1st round
Thomas Colautti  
Francesco Vilardo [3]  
11:30
1st round
Constantin Bittoun Kouzmine  
Worarin Kumthonkittikul [WC]  
11:30
1st round
Vasil Kirkov  
Nicholas Horton [q]  
atp single Clay Turkey Turkey F20 (Antalya) sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Marsel Ilhan [1]  
Vullnet Tashi  
23:00
1st round
Florian Fallert  
Antonio Massara [6]  
23:00
1st round
Florent Diep [4]  
Edward Hubner [q]  
23:00
1st round
Paul Woerner [7]  
Joel Cannell [q]  
23:00
1st round
Philipp Schroll [q]  
Nicolas Alberto Arreche [8]  
23:00
1st round
Cengiz Aksu [q]  
Stephan Gerritsen  
23:00
1st round
Louroi Martinez [q]  
Valentin Guenther  
23:00
1st round
Niklas Schell [q]  
Denis Yevseyev [2]  
08:30
1st round
Maxime Tchoutakian [5]  
Alexis Gautier  
08:30
1st round
Koray Kirci [WC]  
Milos Nikolic [q]  
08:30
1st round
Pierre Faivre  
Greg Polmans [LL]  
08:30
1st round
Mats Rosenkranz  
Mert Naci Turker [WC]  
08:30
1st round
Moritz Thiem [q]  
Luca Gelhardt  
10:00
1st round
Francois-Arthur Vibert  
Dimitriy Voronin  
10:00
1st round
Flemming Peters [WC]  
Grigoriy Lomakin  
10:00
1st round
Can Kaya [WC]  
Tomas Lipovsek Puches [3]  
atp single Clay Uganda Uganda F4 (Kampala) sets 1 2 3 4 5
07:00
1st round
Joseph Imeh Ubon [q]  
Boris Aguma [q]  
07:00
1st round
S D Prajwal Dev [8]  
Sylvester Emmanuel [q]  
07:00
1st round
Daniel Rabas [q]  
Darko Bojanovic [7]  
07:00
1st round
Sheil Kotecha [WC]  
David Perez Sanz [2]  
08:30
1st round
Ivan Nedelko [1]  
Vasisht Cheruku [q]  
08:30
1st round
Kunal Anand [6]  
David Oringa [q]  
08:30
1st round
Christian Paul [q]  
Lance-Pierre Du Toit  
08:30
1st round
Emmett Ward  
Ajeet Rai [WC]  
10:30
1st round
Arturs Lazdins  
Matt Mcbride [q]  
atp single Clay Ukraine Ukraine F3 (Rivne) sets 1 2 3 4 5
08:00
1st round
Michael Zhu  
Dmytro Kamynin  
08:00
1st round
Daniil Zarichanskyy  
Dmitry Myagkov [q]  
08:00
2nd round
Olexiy Kolisnyk [6]  
Giorgio Ricca  
08:00
1st round
Vladyslav Orlov  
Kristian Lozan [3]  
09:30
1st round
Artem Smirnov [1]  
Djurabeck Karimov [q]  
09:30
1st round
Vadim Alekseenko [LL]  
Yan Bondarevskiy  
09:30
1st round
Oleg Khotkov  
Vladimir Uzhylovsky [7]  
11:00
1st round
Oleg Dolgosheyev [SE]  
Dejan Katic [5]  
11:00
1st round
Oleg Prihodko [8]  
Stanislav Poplavskyy [q]  
11:00
1st round
Oleksii Krutykh [WC]  
Daniil Klimov [q]  
12:30
1st round
Bogdan Didenko [WC]  
Andrea Bessire [q]  
12:30
1st round
Jordan Correia Passos Do Carmo [4]  
Oleksandr Varichenko [q]  
12:30
1st round
Georgii Kravchenko [q]  
Nikita Mashtakov  
14:00
1st round
Volodymyr Malakhov [q]  
Jonas Merckx [2]  
wta single Clay Turkey Antalya sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Julia Stamatova  
Natalia Siedliska  
23:00
1st round
Anna Pribylova  
Aleksandra Pospelova  
23:00
1st round
Haruna Arakawa  
Barbora Miklova  
23:00
1st round
Arina Gabriela Vasilescu  
Magdalena Pantuckova  
23:00
1st round
Justine Pysson  
Deniz Paykoc  
23:00
1st round
Mi Zhuoma You  
Mariana Drazic  
23:00
1st round
Zhuoma Ni Ma  
Mariam Bolkvadze  
23:00
1st round
Suzan Lamens  
Anri Nagata  
09:30
1st round
Yulia Kulikova  
Mira Antonitsch  
09:30
1st round
Arlinda Rushiti  
Viktoriya Gogol  
09:30
1st round
Yekaterina Dmitrichenko  
Greetje Minnen  
10:00
1st round
Zhima Du  
Erika Drozd Pereira  
11:00
1st round
Angelina Zhuravleva  
Dia Evtimova  
11:00
1st round
Valeriya Yushchenko  
Dariya Detkovskaya  
11:00
1st round
Maryna Chernyshova  
Johana Markova  
11:00
1st round
Mihaela Djakovic  
Sadafmoh Tolibova  
wta single Clay China Baotou sets 1 2 3 4 5
06:40
1st round
Yexin Ma  
Wushuang Zheng  
07:30
1st round
Qiu Yu Ye  
Yuxuan Zhang  
07:30
1st round
Jia Qi Kang  
Andreea Rosca  
wta single Clay Italy Caserta sets 1 2 3 4 5
10:00
1st round
Anastasia Grymalska  
Nathaly Kurata  
10:00
1st round
Laura Schaeder  
Martina Caregaro  
10:30
1st round
Tatiana Pieri  
Ekaterine Gorgodze  
10:30
1st round
Lisa Matviyenko  
Georgia Brescia  
12:00
1st round
Stefania Rubini  
Amina Anshba  
12:00
1st round
Maria Marfutina  
Sofia Shapatava  
13:30
1st round
Marie Benoit  
Ellen Perez  
13:30
1st round
Naiktha Bains  
Giorgia Marchetti  
15:00
1st round
Thaisa Grana Pedretti  
Despina Papamichail  
16:30
1st round
Agnes Bukta  
Kimberley Zimmermann  
18:30
1st round
Anastasia Potapova  
Ludmilla Samsonova  
wta single Hard Republic of Korea Changwon sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Kai-Chen Chang  
Alina Silich  
23:00
1st round
Yuuki Tanaka  
Pei-Chi Lee  
23:00
1st round
Risa Ozaki  
Sung Hee Kim  
23:00
1st round
Katy Dunne  
Hyejin Lee  
23:00
1st round
Ya-Hsuan Lee  
Na-Lae Han  
04:40
qual.
Erin Routliffe  
Eunhye Lee (2000)  
06:00
1st round
Na-Ri Kim  
Varvara Flink  
wta single Clay France Paris sets 1 2 3 4 5
10:00
q 1
Sara Sorribes Tormo  
Su Jeong Jang  
10:00
q 1
Jil Teichmann  
Grace Min  
11:00
q 1
Martina Trevisan  
Francoise Abanda  
11:00
q 1
Marta Kostyuk  
Eri Hozumi  
13:00
q 1
Evgeniya Rodina  
Ankita Raina  
13:00
q 1
Irina Falconi  
Caroline Dolehide  
13:00
q 1
Nicole Gibbs  
Xinyun Han  
13:00
q 1
Sabina Sharipova  
Antonia Lottner  
13:00
q 1
Maryna Zanevska  
Alexandra Cadantu  
13:00
q 1
Tereza Martincova  
Ysaline Bonaventure  
13:00
q 1
Julia Grabher  
Polina Monova  
13:00
q 1
Marie Bouzkova  
Tessah Andrianjafitrimo  
13:00
q 1
Sara Cakarevic  
Veronika Kudermetova  
13:00
q 1
Anna Blinkova  
Cagla Buyukakcay  
15:00
q 1
Francesca Schiavone  
Carol Zhao [ALT]  
15:00
q 1
Arantxa Rus  
Manon Arcangioli  
15:00
q 1
Olivia Rogowska  
Kathinka Von Deichmann  
15:00
q 1
Miharu Imanishi  
Richel Hogenkamp  
15:00
q 1
Ons Jabeur  
Sesil Karatantcheva  
15:00
q 1
Irina Maria Bara  
Audrey Albie  
15:00
q 1
Valentini Grammatikopoulou  
Sofya Zhuk  
15:00
q 1
Jamie Loeb  
Conny Perrin  
15:00
q 1
Rebecca Sramkova  
Karolina Muchova  
15:00
q 1
Anna Kalinskaya  
Kayla Day  
17:00
q 1
Junri Namigata  
Lizette Cabrera  
17:00
q 1
Valentyna Ivakhnenko  
Georgina Garcia-Perez  
17:00
q 1
Eugenie Bouchard  
Dalila Jakupovic  
17:00
q 1
Danka Kovinic  
Claire Liu  
17:00
q 1
Rebecca Peterson  
Misaki Doi  
17:00
q 1
Nao Hibino  
Alexandra Dulgheru  
17:00
q 1
Jana Fett  
Diane Parry  
17:00
q 1
Francesca Di Lorenzo  
Quirine Lemoine  
wta single Clay Tunisia Hammamet sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Eleni Kordolaimi  
Natalia Maynetto  
23:00
1st round
Claudia Coppola  
Tayisiya Morderger  
23:00
1st round
Jade Suvrijn  
Valentina Abrile  
23:00
1st round
Angelica Moratelli  
Vinciane Remy  
23:00
1st round
Miriana Tona  
Olga Helmi  
23:00
1st round
Nora Niedmers  
Marie Temin  
23:00
1st round
Danai Petroula  
Chiraz Bechri  
23:00
1st round
Constanze Stepan  
Nastassja Burnett  
23:00
1st round
Adithya Karunaratne  
Nadia Echeverria Alam  
10:00
1st round
Julyette Steur  
Jelena Stojanovic  
11:00
1st round
Mathilde Armitano  
Paula Baranano  
11:00
1st round
Seira Shimizu  
Yana Morderger  
11:00
1st round
Brittany Collens  
Anna Siskova  
11:30
1st round
Petra Januskova  
Ulyana Ayzatulina  
11:30
1st round
Maria Vittoria Viviani  
Lou Brouleau  
11:30
1st round
Tina Nadine Smith  
Celine Fritsch  
wta single Clay France Strasbourg sets 1 2 3 4 5
11:00
2nd round
Elena Rybakina  
Mihaela Buzarnescu  
12:00
2nd round
Qiang Wang  
Danielle Rose Collins  
14:00
2nd round
Zarina Diyas  
Timea Babos  
18:00
2nd round
Dominika Cibulkova  
Reka-Luca Jani  
wta single Carpet Japan Karuizawa sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Tara Moore  
Asia Muhammad  
23:00
1st round
Miyabi Inoue  
Eri Shimizu  
23:00
1st round
Caroline Werner  
Ramu Ueda  
23:00
1st round
Anastasia Nefedova  
Ayaka Okuno  
23:00
1st round
Ayano Shimizu  
Tori Kinard  
23:00
1st round
Mei Yamaguchi  
Risa Ushijima  
23:00
1st round
Sakura Hondo  
Yue Yuan  
23:00
1st round
Rina Saigo  
Abbie Myers  
wta single Hard Spain Les Franqueses Del sets 1 2 3 4 5
09:00
1st round
Estrella Cabeza-Candela  
Ana Sofia Sanchez  
09:00
1st round
Martina Di Giuseppe  
Raluca Georgiana Serban  
09:00
1st round
Victoria Bosio  
Eva Guerrero Alvarez  
09:00
1st round
Katherine Sebov  
Margarita Gasparyan  
09:30
1st round
Pranjala Yadlapalli  
Claudia Hoste Ferrer  
10:30
1st round
Isabella Shinikova  
Giuliana Olmos  
10:30
1st round
Jessica Ho  
Charlotte Roemer  
10:30
1st round
Paula Badosa Gibert  
Aliona Bolsova  
11:00
1st round
Theo Gravouil  
Olga Saez Larra  
11:00
1st round
Seone Mendez  
Meritxell Perera Ros  
11:00
1st round
Katie Swan  
Nuria Parrizas-Diaz  
11:00
1st round
Xiyu Wang  
Polina Leykina  
wta single Clay Germany Nurnberg sets 1 2 3 4 5
11:00
1st round
Kateryna Bondarenko  
Heather Watson  
11:00
1st round
Veronica Cepede Royg  
Kateryna Kozlova  
14:00
1st round
Andrea Petkovic  
Sorana Cirstea  
16:00
2nd round
Lara Arruabarrena  
Kristyna Pliskova  
16:00
1st round
Sloane Stephens  
Yulia Putintseva  
18:00
2nd round
Johanna Larsson  
Christina Mchale  
wta single Clay Portugal Oeiras sets 1 2 3 4 5
23:00
1st round
Maria Joao Koehler  
Mallaurie Noel  
23:00
1st round
Tamaryn Hendler  
Alba Carrillo Marin  
23:00
1st round
Julie Gervais  
Alicia Herrero Linana  
23:00
1st round
Ines Murta  
Karola Patricia Bejenaru  
23:00
1st round
Daniella Silva  
Cristina Adamescu  
23:00
1st round
Lucia Marzal Martinez  
Claudia Cianci  
23:00
1st round
Angeles Moreno Barranquero  
Noelia Bouzo Zanotti [WC]  
23:00
1st round
Panna Udvardy  
Lucie Wargnier  
23:00
1st round
Gabriella Da Silva Fick  
Ivonne Cavalle-Reimers  
23:00
1st round
Kamilla Kokeladze  
Romy Koelzer  
23:00
1st round
Leonor Oliveira  
Francisca Jorge  
10:30
1st round
Valeria Bhunu  
Rita Maria Bentes De Oliveira Pinto  
10:30
1st round
Maria Gutierrez Carrasco  
Isabel Adrover Gallego  
10:30
1st round
Lucia Cortez Llorca  
Bojana Marinkovic  
12:00
1st round
Maria Ines Fonte  
Ines Teixeira  
12:00
1st round
Charlotte Chavatipon  
Ylena In-Albon  
wta single Clay USA Osprey sets 1 2 3 4 5
23:00
q 1
Joelle Kissell  
Sharmada Iyer  
14:00
q 1
Taylor Dean  
Safiya Carrington  
15:00
q 2
Francesca Fusinato  
Daria Tomashevskaya  
15:00
q 2
Ksenia Laskutova  
Mary Closs  
atp double Clay Switzerland Geneva sets 1 2 3 4 5
11:00
1st round
Scott Lipsky/David Marrero  
Wesley Koolhof/Artem Sitak  
11:00
1st round
Robert Lindstedt/Andrei Vasilevski  
Andre Begemann/Antonio Sancic  
13:00
1st round
Sander Arends/Adil Shamasdin  
Ivan Dodig/Rajeev Ram [2]  
15:00
1/4
Steve Johnson/Sam Querrey  
Dominic Inglot/Franko Skugor  
19:00
1st round
Oliver Marach/Mate Pavic [1]  
Marco Cecchinato/Andreas Seppi  
atp double Clay Italy Mestre Challenger sets 1 2 3 4 5
23:00
1/4
Marin Draganja/Tomislav Draganja [4]  
Andrea Arnaboldi/Luca Vanni  
12:00
1st round
Romain Arneodo/Danilo Petrovic  
Gerard Granollers/David Vega Hernandez  
13:20
1st round
Federico Gaio/Gian Marco Moroni [WC]  
Carlos Boluda-Purkiss/Sergio Gutierrez-Ferrol  
13:20
1st round
Laurynas Grigelis/Tsung-Hua Yang  
Hernan Casanova/Carlos Gomez-Herrera  
13:20
1st round
Lorenzo Giustino/Mitchell Krueger  
Miguel-Angel Reyes-Varela/Fernando Romboli [2]  
14:40
1st round
Ivan Sabanov/Matej Sabanov  
Sergio Galdos/Fabricio Neis [3]  
atp double Clay France Lyon sets 1 2 3 4 5
10:00
1st round
Maximo Gonzalez/Nicolas Jarry  
Julio Peralta/Horacio Zeballos [3]  
14:00
1st round
Marcin Matkowski/Ben McLachlan [4]  
Guillermo Duran/Andres Molteni  
16:00
1st round
Nick Kyrgios/Jack Sock  
Federico Delbonis/Joao Sousa  
wta double Clay France Strasbourg sets 1 2 3 4 5
11:00
1st round
Chen Liang/Jessica Moore  
Latisha Chan/Luksika Kumkhum  
12:00
1/4
Jaqueline Cristian/Sofia Kenin  
Nadiya Kichenok/Anastasia Rodionova  
14:00
1/4
Mihaela Buzarnescu/Raluca Olaru  
Kaia Kanepi/Katarzyna Piter  
16:00
1st round
Oksana Kalashnikova/Alla Kudryavtseva  
Xenia Knoll/Anna Smith  
wta double Clay Germany Nurnberg sets 1 2 3 4 5
14:00
1st round
Varvara Lepchenko/Fanny Stollar  
Alena Fomina/Michaela Honcova  
14:00
1st round
Anastasiya Komardina/Mandy Minella  
Lesley Kerkhove/Lidziya Marozava  
16:00
1st round
Nicole Melichar/Kveta Peschke  
Nadia Podoroska/Anna Zaja  
18:00
1st round
Demi Schuurs/Katarina Srebotnik  
Jule Niemeier/Lara Schmidt