Sao Leopoldo - Clay |
27.03.24 1st round | vs. Daniel Dutra Da Silva/Pedro Sakamoto | 6-2, 7-64 | | match details |
Asuncion Challenger - Clay |
23.03.24 fin | vs. Gonzalo Bueno/Alvaro Guillen Meza | 6-2, 6-2 | | match details |
22.03.24 1/2 | vs. Fernando Romboli/Marcelo Zormann | 6-4, 1-6, 11-9 | | match details |
21.03.24 1/4 | vs. Simon Freund/Johannes Ingildsen | 7-63, 6-3 | | match details |
20.03.24 1st round | vs. Carlos Sanchez Jover/Kaichi Uchida | 6-4, 6-4 | | match details |
Santiago Challenger - Clay |
16.03.24 fin | vs. Fernando Romboli/Marcelo Zormann | 6-75, 4-6 | | match details |
15.03.24 1/2 | vs. Conner Huertas del Pino/Mariano Kestelboim | 7-5, 2-6, 10-3 | | match details |
14.03.24 1/4 | vs. Orlando Luz/Matias Soto | 3-6, 6-3, 10-7 | | match details |
12.03.24 1st round | vs. Pedro Boscardin Dias/Joao Lucas Reis Da Silva | 6-4, 6-3 | | match details |
Santa Cruz - Clay |
07.03.24 1/4 | vs. Hugo Dellien/Murkel Alejandro Dellien Velasco | 4-6, 5-7 | | match details |
06.03.24 1st round | vs. Gonzalo Bueno/Conner Huertas del Pino | 6-4, 6-3 | | match details |
Santiago - Clay |
29.02.24 1/4 | vs. Marcelo Melo/Matwe Middelkoop | 3-6, 4-6 | | match details |
27.02.24 1st round | vs. Marcelo Demoliner/Guillermo Duran | 6-4, 7-63 | | match details |
Cordoba - Clay |
10.02.24 1/2 | vs. Sadio Doumbia/Fabien Reboul | 5-7, 4-6 | | match details |
09.02.24 1/4 | vs. Nicolas Barrientos/Rafael Matos | 7-5, 7-62 | | match details |
Punta Del - Clay |
25.01.24 1/4 | vs. Jakob Schnaitter/Mark Wallner | 3-6, 2-6 | | match details |
24.01.24 1st round | vs. Timo Stodder/Alexander Weis | 6-1, 6-3 | | match details |
Tigre Challenger - Clay |
19.01.24 1/2 | vs. Jakob Schnaitter/Mark Wallner | 3-6, 6-76 | | match details |
18.01.24 1/4 | vs. Liam Draxl/Damien Wenger | 6-4, 7-5 | | match details |
17.01.24 1st round | vs. Murkel Alejandro Dellien Velasco/Mariano Kestelboim | 6-73, 6-1, 10-8 | | match details |
Buenos Aires - Clay |
10.01.24 1st round | vs. Luciano Emanuel Ambrogi/Lautaro Midon | 6-2, 1-6, 1-10 | | match details |
Temuco Challenger - Hard |
01.12.23 1/2 | vs. Mateus Alves/Matias Soto | 6-2, 6-74, 5-10 | | match details |
30.11.23 1/4 | vs. Mariano Kestelboim/Gonzalo Villanueva | 6-2, 6-2 | | match details |
28.11.23 1st round | vs. Ignacio Buse/Conner Huertas del Pino | 6-2, 6-4 | | match details |
Brasilia Challenger - Hard |
24.11.23 1/2 | vs. Nicolas Barrientos/Andre Goransson | 1-6, 4-6 | | match details |
23.11.23 1/4 | vs. Orlando Luz/Miguel-Angel Reyes-Varela | 3-6, 6-2, 13-11 | | match details |
22.11.23 1st round | vs. Benjamin Lock/Jose Statham | 6-4, 5-7, 10-8 | | match details |
Montevideo Challenger - Clay |
18.11.23 fin | vs. Guido Andreozzi/Guillermo Duran | 6-2, 6-72, 8-10 | | match details |
17.11.23 1/2 | vs. Orlando Luz/Miguel-Angel Reyes-Varela | 6-4, 6-2 | | match details |
16.11.23 1/4 | vs. Mariano Kestelboim/Franco Roncadelli | 6-4, 5-7, 10-6 | | match details |